"81 İlde Büyük Bir Aileyiz."

İletişim Hattı +90 (312) 911 28 06
Etkinlikler

Gazilerimize Yapılan Saldırı ile İlgili Yaptığımız Basın Açıklaması

  • 06.11.2017
  • enkamuder

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Terörle mücadele esnasında Gazi olan ve belden aşağısı tutmayan Jandarma Astsubay Çavuş Muzaffer Oktay ile sol bacağını kullanamayan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim KIZILKAŞ, şahsi araçlarıyla Başkent Ankara'da Eskişehir yolu üzerinde seyir halinde iken trafik magandaları tarafından araçları sıkıştırılmış ve sığındıkları petrol istasyonunda önleri kesilerek gazilerimiz ve araç içinde bulunan aileleri darp edilmişlerdir.

 

Vatanımızın ve milletimizin bekası, huzuru ve refahı için canını ortaya koyarak terörle mücadele esnasında Gazilik mertebesine erişen Ülkemizin koruyucu kalkanlarına yapılan bu saldırı, zanlıların gazilerimiz için sarfettikleri sözlere bakılacak olursa, gazi olduklarını belirttikleri halde saldırının şiddettinin artırılması trafik magandalığından çok bir terör saldırısı olarak nitelendirilmeli ve suçlulara terörle mücadele yasasından en ağır ceza verilerek gereken yapılmalıdır.

 

Unutmayalım ki! Ülkemizde huzur ve barış içinde sürdürdüğümüz yaşamın yegane temeli, Vatanı uğruna canını veren Şehitlerimiz ve yaralanan Gazilerimizdir.

 

Biz, EYAF-Engelsiz Yaşam Federasyonu ve bağlı Derneklerimiz ile birlikte bu olayın sonuna kadar takipçisi olmakla beraber, Hükümetimizi, İlgili Bakanlıklarımızı, Kamu Kurum-Kuruluşlarımızı ve halkımızı Gazilerimize sahip çıkmaya ve bu davaya müdahil olmaya davet ediyoruz.

 

Gazilerimize ve ailelerine yapılan bu utanç verici saldırıyı en ağır derecede kınıyor, olayda yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

 

EYAF-Engelsiz Yaşam Federasyonu ve 
En-Kamu-Der Engelli Kamu Çalışanları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği
Genel Başkanı Bülent Kapu

 

İstanbul Engelsiz Yürekler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 
Genel Başkanı Mukaddes Gökler

 

Yozgat Engellilere Hizmet Derneği
Genel Başkanı Sabit Akdaş

 

İzmir Engelliler Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği
Genel Başkanı Orhan Karadüz

 

 

Konya Ortopedik Engelliler Derneği
Genel Başkanı Necati Büyüktokatlı

  • Gazilerimize Yapılan Saldırı ile İlgili Yaptığımız Basın Açıklaması